Zimní krajina se sněhem před vánoci

Zima

Každý z nás si určitě povšiml citelného ochlazení. Kraluje zima a s ní chladná energie. Podle pentagramu vládne element voda, což v našem těle rezonuje zejména s ledvinami a močovým měchýřem. Někdo už prochladl a pocítil to na vlastní bedra u jiného se zima ozvala v kostech nebo v lymfatických uzlinách. Moudrost zimní přírody, která odpočívá a nabírá sílu je hodna následování. V první půli prosince ještě dokončíme započaté dílo, uspořádáme věci, uklidíme v sobě a pak už se těšíme z blízkosti našich milovaných. Pokud vám zima přináší úzkostné myšlenky, pocity bezmoci a do vaší mysli se vkrádají strachy,  pak vězte,  že  jde stále o nerovnováhu ledvin.

Prosvětlete si dny žlutým a oranžovým světlem, sytě oranžovými pokrmy (vařená i pečená zelenina z jednoho hrnce je taky fajn pohlazení), podpořte imunitní systém a doplňte energii například použitím prohřívacích éterických olejů v aromalampě (skořice,  zázvor,  hřebíček, cedr, kardamom). Dobrou službu vám v tento čas prokáží i čajové směsi na podporu ledvin: tužebník jilmový, vrbovka, brusinka, zlatobýl, přeslička,  bříza, mochna…). Pěstujte dobré vztahy,  odvahu srdce,  pevnost vůle. Věřte svým snům i sobě samým.

Magický náboj svátečních dnů je dobré využít i k sebepoznání. Zaměřte tedy v zasněžené dny svou pozornost do oblastí, které jsou důležité pro vaše další směřování a na problémy se podívejte jako na příležitosti k růstu. Vyzkoušejte meditace, procházky, kreslení, rozhovory s vnitřním dítětem. Čas pro sebe můžete strávit i  netradičně – třeba na Pastelkování, kam  vás  srdečně  zvu.

Vyzrajte nad uspěchaností, zvládněte neklid, obrňte se před stresem. Prožijte poklidné a láskyplné vánoční svátky ve znamení Venuše.

Tak pěkně nohy v teple, obklopte se svými nejbližšími a obdarujte se namísto věcí pro změnu vědomou přítomností.

Tak šťastné a vědomé!

Sdílejte pomocí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík