Žena s červenými rukavicemi v zimní krajině s padajícím sněhem

Je načase se vybarvit

S blížícím se koncem roku mám, zdá se, jasno v tom, s čím chci přestat, čeho nechat, co “pustit”a odevzdat ze svého života. Co nejíst. Čím nemrhat čas. Takže levý sloupeček – s čím chci skoncovat – už mám hotový a pravý sloupec na papíře zeje prázdnotou. Ideálním dnem pro rituál završení a propuštění byl zimní slunovrat. Nezoufejte však, pokud jste si svůj soukromý audit mysli ještě neudělali. Kdo dospěl k poznání, že bez konců nejsou ani žádné nové začátky, se už směle vrhá do plánování a vizí. Mně to trvá i celý měsíc, než se nápady a projekty usadí. Prioritou pro rok 2019 u mě bude zacílení. Vykročit správným směrem. Aby se má pozornost netříštila na tisíc a jednu činnost. A nejen to. Je načase, aby vášeň vkládaná do mého počínání přinášela také své ovoce. Zasluhuje to méně řečí, žádné stěžování a remcání a více skutků pro barevnější život.

Měla jsem dost času poznat své vlastní strašáky a brzdy na cestě k sobě. Introjekty ohledně peněz, mylná přesvědčení o svých schopnostech, dovednostech i vlastních hranicích. Ty největší překážky si totiž tvoříme sami. Někdy jde o modely chování, naučené vzorce, které žijeme ani nad nimi nepřemýšlíme. Jen je už od dětství nasáváme jako houby mezi blízkými. Taky vánoční svátky jsou obdobím, kdy jsme ze všech stran konfrontováni s rodinnými vzorci. Naši nejbližší nás trénují v umění dávat a přijímat. Znovu si připomínáme přesvědčivá prohlášení, která nás v dětství utvářela a buď nám dala prostor k zodpovědnému vytvoření vlastních hranic nebo taky ne. Přistoupíme znovu na známou hru a pro klid v rodině přebereme zodpovědnost za štěstí druhých nebo se konečně vymaníme ze všeho, co děláme pod tíhou strachu, pocitů viny nebo zkrátka a dobře z pouhé setrvačnosti či zvyku?

Rozhodla jsem se pro barevný život. Pro život v lásce a hojnosti. Připojte se k této cestě i vy! Ode mně se dočkáte podpory v podobě každodenních tipů jak žít barevněji i praktických seminářů, které se dotknou všech oblastí života a podrží nás přitom nohama na zemi. Vnímejme více svoje pocity a syťme své potřeby. Teprve jsme-li ve zdravém vztahu sami se sebou – můžeme být oporou i druhým. Sledujte kalendář akcí, kde včas zveřejním plánované akce.

Barevný a nadějeplný rok 2019!

Sdílejte pomocí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík