Léčení barvami

Řešení zdravotních problémů pomocí barev

Řešení zdravotních problémů pomocí barev

Meditaci si můžeme představit jako cestu do ticha – jako bezčasí – pokus o zastavení toku myšlenek a sestup do změněných stavů vědomí (alfa, théta), doprovázený hlubinnou regenerací těla. Způsobů, jak si můžete meditaci užít je spousta. Někomu vyhovuje řízená skupinová meditace, jinému zase audionahrávky mluveného slova v soukromí. Sama jsem měla možnost vyzkoušet několik metod. Ať už během seznamování se s taj- ji, jógou nebo během prožitkových seminářů a Kruhů. Protože například v barvovém poradenství pracuji s energií barev, používám k řešení zdravotních problémů nejčastěji tréninky vizualizace zaměřené na konkrétní barvu a tedy i zacílené na konkrétní potíže.

Jak barvy využít při řešení zdravotních problémů?

Červená

Při řešení zdravotních potíží s kůží, svaly nebo kostmi bychom měli naši vizuální meditaci obohatit o červenou barvu, sledovat můžeme úchvatné tropické květy, rozmazlovat se chutí i pohledem lesních jahod nebo se nechat unést rudnoucím kotoučem slunce, zapadajícím za obzor.

Oranžová

Pro posílení imunity, stejně tak jako střev bychom měli volit představy spojené s oranžovou barvou. Rovněž, pokud řešíme nějaké potíže s pohlavními orgány, sexualitou. Meditovat můžeme při představě zralých pomerančů, květin, oranžově svítících lucerniček nebo naživo při západu slunce, kdy se horizont halí do oranžových tónů.

Žlutá

Dobře na žaludek, ale i játra nebo žlučník, nám udělá vizualizace žluté barvy. Stejně tak blahodárně působí na centrální nervovou soustavu. V duchu se můžeme natahovat po chutných banánech, mhouřit oči proti sluníčku vyhřívajíc se v jeho paprscích na žlutém lehátku nebo ve zlatavém písku, případně se nechat uchvátit kouzlem citrínů.

Zelená

Zelená barva bývá spojována s léčením. Umí pomoci se štítnou žlázou, a to především její světlý odstín. K vyvážené funkci štítné žlázy nám tak napomůže vizualizace jarní trávy nebo tajemný lesk vltavínů.

Modrá

Srdeční nebo plicní problémy může zlepšit vizualizace spojená s tyrkysovou barvou, v představách si tak můžeme zhmotnit oslnivý jas tyrkysů, nekonečné moře nebo třeba jen šátek této barvy, který rozmarně nechá vlát ve větru.

Známou pravdou je, že zelená léčí zrak, ovšem smyslům obecně odpovídá modrá barva, proto můžete zkusit pro regeneraci představu oblohy bez mráčků odrážející se na vodní hladině, obraz lučních zvonků nebo se kochat modrým třpytem vánočních ozdob.

Fialová

Kdo potřebuje povzbudit mozkové buňky nebo je například po otřesu mozku měl by zkusit vizualizaci spojenou s fialovou barvou. Ve svých představách tak může vidět poklidný sad se stromy plnými švestek, sledovat odlesk fialových drahokamů nebo se halit do fialového hedvábí. Fialová je barvou intuice, tvořivé síly a vynalézavosti.

Pokud si o účincích barev chcete popovídat, můžete využít možnosti individuální konzultace.

Sdílejte pomocí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík