Nečekej. Prostě jdi do toho!

Zapomněli jste tvořit? Na chvíli jste uvěřili, že na to nemáte buňky? Téměř jste rezignovali na svou kreativitu?

Uvolněme společně stavidla tvůrčí síly, která ve vás spí.

Možná se bojíte. Možná to není první výzva, která se dotkla vašeho starého zranění. Snad vás někdo „zaklel“ už ve školce, že neumíte kreslit nebo na základce o vás prohlásil, že jste patla, když jste odevzdávali ušmudlaný výkres. Třeba vás to dostihlo až na vyšším stupni vzdělávání a dost možná jste si vyslechli nepěkné hodnocení své snahy i v dospělosti od rodinných příslušníků či kolegů v zaměstnání, které vás jen utvrdilo v tom, že je lepší se o tvoření nepokoušet.

I vy jste tvořivá bytost.

Hodně lidí si spojuje kreativitu jen s úzkým zaměřením činnosti, například s malováním a trápí je, že nemají výtvarné nadání. Dovolí si podlehnout mylné představě, že tedy nejsou kreativní. Kreativita je mnohem víc. Jiný přístup k řešení problémů, vynalézavost, nezatížený dětský pohled, připomínající Pipi punčochatou, otevřený všemu novému. Zkrátka otevřená mysl provázená radostí z objevování.

Kreativita se dotýká každé naší činnosti. Někdo ji vetká do slov a jiný zase do bavlnek a nití. Můžete mít skvělý smysl pro kompozici a oko pro fotografování, zatímco někdo jiný se vyžívá zdobením dortů. Jeden se realizuje u malířského plátna a druhý si rozumí s drátkem. Všichni máme něco společného. Tvoření nás udržuje ve vědomé pozornosti. Přináší pocit radosti a naplnění. Rozšiřuje naše obzory. Učí nás do hloubky se poznávat a posouvat hranice nemožného. Mentální proces, při kterém chrlíme nápady jako fontána i ten manuální, kdy nám dílo vzniká přímo pod rukama, je zkrátka k nezaplacení.

Jak začít?

Nejlépe bez dlouhého chození kolem. Přihlaste se do čtyřtýdenního on-line kurzu Paleta kreativity, který zdaleka není jen o malování. Jeho cílem je rozproudit TVOŘENÍ ve vašem životě i podnikání.

Co vám bude odměnou?

Změníte pohled na svou “nekreativitu”. Objevíte znovu dětskou hravost a bezprostřednost. Zažijete blahodárný pocit, který vás zaplaví, když tvoříte ze sebe a pro radost, a to vám nikdo nemůže vzít. Vpustíte životodárný příliv tvůrčí síly naplno do všeho, co děláte.

Co napsaly o kurzu účastnice „Podzimní palety kreativity“:

Hanka dokáže úžasně propojit teorii i praktická cvičení na rozvoj kreativity. Doporučuji všem, kteří pracují na svém rozvoji, vzdělávání a poznávání sám sebe. Hravou a nenásilnou formou dle časových možností každého. A k tomu bonus – zpětná vazba a prostor k zamyšlení. SUPER! Děkuji.

Pobyt v kurzu byl pro mě opět návrat do dětství a možnost stát se zase na chvíli malou holčičkou. Takže Ti diky i za tuto léčebnou stránku kurzu.

Děkuji Hance za milé, jemné, laskavé a trpělivé vedení kurzu. Díky ní jsem si uvědomila, že netřeba spěchat a vše je možné si vychutnávat v poklidu.

Sdílejte pomocí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík