lahvičky na míru, Bachovky

Nové začátky

Nové začátky známe všichni. Ať už si je naplánujeme, nebo přijdou nevítané, každým svým rozhodnutím, každou svou malou volbou si utváříme den po dni svůj život. Role vědomého tvůrce je přitom velice důležitá. Nové začátky vnímám i u sebe jako silné téma. K důležitému rozhodování obvykle potřebuji hodně času, zkoumání a naciťování přes pastelky, jenže ne vždy je tento luxus k mání.

Před pár lety jsme s kolegyněmi vyslaly do světa sérii videí „Roztáhni křídla a leť „, míněnou jako balíček podpory na cestu změnou. Už tenkrát jsme chtěly téma rozehrát z více úhlů pohledu, protože bylo společným jmenovatelem mnoha pastelkování a rozhovorů s klienty. Podněty žen z jiných oborů krásně dokreslovaly celou mozaiku. S potěšením oznamuji, že i tentokrát, když jsem téma změny otevřela v lednové e-mailové minisérii „Průvodce novými začátky“, přijala mé pozvání Eva Mantea Macháňová, žena mé duši blízká, která komunikuje s rostlinami a pomáhá svým klientům s výběrem a správným zacílením podpory z přírody. Přečtěte si níže náš rozhovor.

Evi, co považuješ ty osobně za nejdůležitější při uvádění něčeho „nového“ do života / při velké životní změně?

První je potřeba udělat rozhodnutí, které je postavené na mnoha promyšlených krocích. Ráda se ptám sebe a zjišťuji možnosti. Co je zajímavé, v poslední době zjišťuji, že mnohdy nedokážu obsáhnout všechny možnosti, které se nabízejí a když se do změny pustím – už opravdu skočím a jdu do akce – překvapuje mě, co vše se ještě může stát jinak než jsem očekávala. Dříve bych to nazvala překážkami, teď mám pocit, že jsou to situace pro moje správné nasměrování. Takže určitě důležité je naslouchat, vnímat okolí a podle toho pak postupovat dále. 

Jak bys popsala Energii počátku – zrození – tvoření nového …a jak ji můžeme využít, případně jak s ní efektivně pracovat v životě a podnikání?

Když jsem si přečetla začátek této otázky, hned mně naskočilo NOVOLUNÍ. Jako když se rodí nový měsíc, tak to je pro mne počátek v představě. A taky tak se snažím já pracovat na své cestě životem. Při novoluní se potkávám s ženami mně blízkými z mé LEMURIE (dávná civilizace, více o ní se můžete dozvědět zde https://lemurijske-sesterstvo.webnode.cz/).

Učíme se jak se spojovat samy se sebou, a to je tolik provázané se změnami, že si ani nedovedeme představit. Pro mne je změnou i nový postoj k životu, změna vzorců chování a toto všechno právě ladíme, měníme, žádáme a cvičíme na společných setkáních. Protože tím umožňujeme, aby staré mohlo odejít a my začaly žít nové, což posléze přináší změny do života v realitě tak nějak samo…

Máš pro ostatní tip, co ti funguje, když ztratíš zápal a flow? 

Tak u mě jednoznačně Bachovy esence. Jsou pro mě už tak přirozené, že pokud potřebuji pomoc, jen zažádám, jaká kytička by mě teď povzbudila, pomohla a přichází odpovědi která a proč. V případě, že jsem až tak unavená a nevnímám své napojení, jdu se zeptat skrze karetní výklad, co mě nyní pomůže nejvíce psychicky a fyzicky a co se skrývá v odpovědi si dávám do souvislostí a přímo kapu do sklenice pro užívání. A stejně funguji i s ostatními. Uvedu včerejší příklad, kdy zvoní telefon – volá kamarádka a úžasná spolutvůrkyně se slovy: „Evi, já nemůžu, vůbec nevím co to je, mám tady toho tolik dělat, ale jen sedím a nic. Děti mám po škole u sebe a nemám navařeno, na úřad musím a vůbec se mně nic nechce, ani mi to nejde. Povídáme si a přišla první esence (JILM) – pomáhá s pocitem JÁ TO NEZVLÁDNU. JE TO PRO MNE TAK SLOŽITÉ nebo JE TOHO TOLIK, ŽE NEMÁM SÍLY. Pomocná afirmace u jilmu říká: Bez obav, s vědomím své vnitřní síly, přijímám výzvy, které mi život přináší. Jen jsme tuto esenci zvědomily, přišla na řadu další: TOPOL. Je to určitá nejistota, co mě čeká na těch úřadech a je to změna. Co mám udělat? Nevím, jestli do toho jít, tak radši nedělám nic. Afirmace k topolu je: Moje duše je naplněna klidem a bezpečím, bez obav jdu vstříc životu. Položily jsme telefon a mně přišlo, ať ještě vyložím karty k esencím. Jejich vzkaz zněl: MODŘÍN OPADAVÝ a CHMEREK ROČNÍ – tyto esence ukazují na nerozhodnost, která pramení z nedostatku sebedůvěry. Člověk se obává, aby se nedopustil chyby při špatném rozhodnutí. Může to být strach z toho, že se dříve špatně rozhodl nebo to může být i strach ze změny, která ho čeká. Je v zamotaném kolečku, rád by změnu udělal, ví, že je nevyhnutelná, ale brání mu rozum, který jedná podle dřívější zkušenosti. A jsme zase na začátku u první otázky, kterou jsem zodpovídala. Důležitá je rozhodnost pro to, tu změnu udělat. Pak už se vše děje samo pro naše rozhodnutí a cestu jak si představujeme, že by změna měla vypadat. Kamarádka si přečetla význam karet a šla do toho. Na úřadě byla nadšená, jak si s paní popovídaly i jen tak, o životě, nejen o úředních záležitostech. Pro další podporu si přijede ve čtvrtek. V lahvičce namíchané na míru budou pro ni tři další esence: HABR – pro dodání mentální energie, HOŘEC – proti pocitům zoufalství, VŘES – pro naslouchání sobě i okolí…

Jak se ti daří měnit zaběhlé návyky?

Je to pro mě dřina, opravdu je a vím i proč. Protože pokud se pro něco rozhodnu, chci to hned. Mám čerstvou zkušenost, že pokud přestanu tlačit, jsem trpělivá – začne se to postupně dít samo. Přichází ke mně informace, co potřebuji pro tu konkrétní změnu udělat, kam jít, kde se dozvědět potřebné věci… opět je nutné naslouchat :-)… Příkladem je mé povánoční rozhodnutí, že bych se letos ráda více věnovala svému tělu, nejen emocím. A tak ke mně hned přicházelo i co potřebuji podpořit, že to chce odkyselení organismu, posílit játra a po tomto uvědomění přišly další informace i preparáty, co užívat a jak se s tělem spojovat. Doporučuji také intuitivní tanec. Mám ráda řešení ve formě lehkosti. Ptala jsem se sama sebe jaké cvičení mám zavést, kam chodit, kde čerpat a přišlo mi… pusť si oblíbenou hudbu a tanči, jak tě to povede. Za mne je to momentálně „top“ napojení na své tělo v realitě 🙂 . Ještě připojím jeden tip (funguje mi posledního půl roku): když mi přijde pomyšlení na to, že si mám něco pořídit, koupit, už to nedělám hned. Místo toho si řeknu, pokud je to to správné, ať to ke mně přijde ještě jednou. A děje se, jen to chce dát tomu důvěru. A když to skutečně přijde znovu, objednávám, kupuji, užívám 🙂

Evi, ze srdce děkuji za tvůj vhled a přeji hodně spokojených uživatelů tvých kapiček.

Eva Mantea Macháňová při práci

Děkuji za tyto dotazy. Odpovědi jsou skrze mne sděleny a jsou i z velké části pro mne. EMM.

Sdílejte pomocí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík