kurz kreslení pro děti

Kurzy pro děti

Pro koho jsou kurzy určeny? Přivítám děti ve školním věku, které chtějí jednou týdně v cca 90 min. lekci rozvíjet svou představivost a tvořivost, trénovat kreslířské dovednosti a seznamovat se s různými výtvarnými technikami. Podporuji jedinečné výtvarné sdělení každého účastníka. Jsem ráda, když děti lekce baví. Počet dětí v kurzu je nastaven tak, abych se mohla každému z nich věnovat a respektovat jejich přirozené tempo. Nezáleží na tom, zda má tužku v ruce pravák nebo levák, holka nebo kluk. Stavím na vzájemné důvěře, respektu a přátelství. Jsou to především samy děti, kdo utváří dynamiku skupiny a inspirují se navzájem.

Do společného povídání s dětmi zařazuji teorii a učím je přirozeně vnímat co je kompozice, forma, obsah, proporce, vzájemné působení barev, imprese atp. Probouzím v nich lásku ke všemu krásnému. Ale především je podporuji ve svobodném uměleckém vyjádření – v záměru otisknout do obrázků a výrobků svůj nezaměnitelný rukopis.

Děti mě za odměnu překvapují svou vynalézavostí, často rozvíjejí myšlenku, obohacují zadání o nové prvky a nepřestávají mě ohromovat stále větší  kreslířskou sebedůvěrou, za což jim děkuji. ukázky z jejich tvorby.

Ve školním roce 2017/2018 provozuji celoroční kurzy ve dvou městech: Kyjov, Vracov (V Kyjově i pro zájemce z řad dospělých), více informací najdete v kalendáři akcí.

Sdílejte pomocí: